Myšlienka organizátora je jednoduchá – ľudia voyerujú, aj keď sa tvária, že nie. Pozerať sa na nahotu je prirodzený pud. Aj keď babka z Oravy by sa asi spýtala, prečo majú tie slečny obojky na krkoch a prečo sa nechajú zľahka šľahať bičíkmi. Výstava nahých žien dva bola totiž jednoznačne ladená v BDSM žánri.

Premiéra tohto nevšedného podujatia sa konala v septembri počas konania Bratislavského summitu lídrov Európskej únie. Pre veľký divácky záujem organizátori pripravili v polovici decembra jeho pokračovanie.  „Výstava bude opäť v zaujímavých priestoroch. Hoci nie sú historické, no v spojení so skutočnou nahotou oddaných žien, dotvoria vzrušujúcu atmosféru tejto unikátnej výstavy. Jej neodmysliteľnou súčasťou bude aj expozícia BDSM pomôcok a nábytku,“ povedal pre Bratislavské noviny jeden z organizátorov výstavy Mário Petreje. Voayer podľa jeho slov sprostredkuje pohľad na skutočné a nahé ženy v kuklách či maskách, pričom návštevníci sa odhalených modeliek môžu aj dotýkať. „Bolo to príjemné a rada si to kedykoľvek zopakujem,“ skonštatovala jedna z modeliek, ktorá sa zúčastnila premiérovej výstavy v septembri.

Celé to prebehlo v centre Bratislavy, len pár krokov od divadla, vianočných stánkov a ľadových sôch, na ktorých sa odrážali detské očká. Nečudo, že výstavu niektorí Slováci nestrávili. Nahlasovaním dokázali zablokovať stránku organizátora na Facebooku a nakoniec priletela aj jedna žaloba od feministky Oľgy Pietruchovej. Organizátora Mária Petrejeho obvinila z kupliarstva. To je však prestrelený názor. Desiatka modeliek neskrývala svoje nadšenie a dobrovoľnosť na podujatí. S tým polícia veľa nenarobí.

Je pravda, že výstava je skôr pornografická ako umelecká. V tom spočíva najväčšia kontroverzia – že Mário svoj počin prezentuje ako podujatie pre širokú verejnosť a argumentuje otvorenosťou mysle. Ľudia však nie sú zvyknutí na pohľady dostupné väčšinou len gynekológom. Napokon, aj vysoký počet ochrankárov svedčil o chúlostivosti podujatia. Každého návštevníka pred vstupom prešacovali viac ako mladého živnostníka na predvolebnom mítingu Smeru. S modelkami bolo zakázané sa rozprávať. Paradox, pretože chytať ste sa ich mohli.

Nové prekvapenie, ktoré čakalo hneď pri vstupe

Výstava bola rozdelená na dvoch podlažiach, na prvom čakala návštevníkov hneď po vstupnej kontrole prehliadka odliatkov ženských tiel, ktoré hrali najkrajšími farbami z dielne Slavomíra Gibeja. Po výstupe na druhé podlažie ste mali pocit, ako by ste sa ocitli v úplne inom svete. Pred vašim zrakom sa na stoloch a v intímnom osvetlení objavovali telá nahých žien od chudučkých až po oblejšie tvary. Prítomní sa mohli kochať pohľadom, ale zároveň sa každej modelky smeli dotknúť, poláskať jej telo, spôsobiť rozkoš alebo bolesť. Žiadne zákutie ženského tela nebolo zahalené, a tak sa naskytol naozaj vzrušujúci pohľad aj do najintímnejších útrob vzrušených krások. Každý mal možnosť vyskúšať si poniektoré veci na vlastnej koži. Nielen modelky, ale aj zopár zvedavých žien z publika s radosťou okúsili chuť biča dopadajúceho na ich pokožku. Okrem toho bolo možné vyskúšať si pobyt v klietke, ktorá bola sprístupnená každému zvedavcovi.

Väčšina návštevníkov ale nevyužila príležitosť dotýkať sa modeliek v gumenných rukaviciach. Zdalo sa, že jeden zahraničný nadšenec sa hrabe v rozkrokoch modeliek viac ostatní chlapi v miestnosti dokopy. Modelky boli vraj amatérky, podľa slov organizátora normálne baby. Bola medzi nimi napríklad aj jedna česká módna návrhárka. Zvrhlými chúťkami sa netajil ani jeden vystavený „exponát“.

Technické problémy, ktoré narušili pôvodný priebeh výstavy

Keďže budova, v ktorej sa výstava konala, patrí medzi tie historické, občas sa stane, že sa niečo pokazí. Samozrejme, v tej najhoršej možnej chvíli sa organizátorom práve technické problémy s kúrením a výpadkom elektriny postarali o stresové situácie. Avšak celý tím vytrvalo pracoval na tom, aby sa porucha čo najskôr opravila a podujatie mohlo pokračovať.

Share: