AKO TO FUNGUJE

Základom vzniku odliatku tela je vytvorenie negatívnej formy. Len pri tejto fáze práce je nutná prítomnosť modelu.

Nastavenie polohy.

Správne naaranžovania tela je najdôležitejšia časť pre vznik celého diela. Snažím sa nájsť a zvýrazniť telesné kvality odlievané osoby. Vzniknutá póza – natočenie tela sa presne zobrazí vo výslednom odliatku. Poloha musí byť vkusná a dôstojná a pohodlná pre odlievanie osobu.

Vytvoření negatívne formy.

Zvyčajne odlievanie vykonávam v ateliéri. Rovnako tak môžem prísť k Vám. Odlievací proces je možné vykonať v pohodlí Vášho domova. Na tele sa vyznačí odlievaná časť a natrie sa separačným krémom. Postupne sa nanesie na telo odlievací materiál. Po vytvrdnutí sa sadrová negatívne forma z tela odoberie.

Výroba odlitku.

Na výslednom vzhľade odliatku sa dohodne vopred. Sochy môžu byť vyrobené z rôznych materiálov, ako umelý kameň, epoxidy … Náš preferovaný materiál je zmes disperzie, akrylu a alabastrovej sadry. Ľahký, pevný, materiál s dobrými vlastnosťami opracovania. Bez povrchovej úpravy je v exteriéri prakticky nezničiteľný. Výsledný odliatok môže byť ponechaný vo farbe materiálu, ale aj výtvarne pojednaný. Na povrchovú úpravu odliatku ponúkam množstvo dekoratívnych možností. Je na Vás, akú farbu si zvolíte. Od klasickej bielej, cez rôzne farebné, meatlické, imitačné povrchy až po pozlátený 24 karátovým zlatom. Keďže prirodzené, technologické procesy nie je vhodné urýchliť, čas vytvorenia diela je približne mesiac od zhotovenia formy.

Lakovanie.

Vysoko odborný manuálny proces v ktorom odliatok nadobudne svoj finálny vzhľad. Lak oživí vzhľad sochy. Nanáša sa striekacou pištoľou vo viacnásobnými vrstvách na sebe. Každá vrstva predtým sa nechá uschnúť a starostlivo ju preleštiť. Dosahuje sa tím vysoký odrazový efekt. Je však potrebné starostlivo zvážiť vhodnosť použitia vysokého lesku podľa farby a celkového vzhľadu sochy. Keďže prirodzené, technologické procesy nie je vhodné urýchliť, čas vytvorenia diela je približne mesiac (od zhotovenia formy).

Bezpečnosť.

Materiály použité pri odlievaní sú hygienicky nezávadné, používané aj v zdravotníctve. Pri výrobe zložitých foriem používame dvojzložkový silikón. Silikón je jemne pastovitý dvojzložkový polyadičné systém (živica a katalyzátor). Silikónová živica vulkanizuje pri izbovej teplote. Živica bola vyvinutá pre duplikáciu výrobných foriem s jemnými detailmi a je dermatologicky testovaná, tj. Bez problémov ju možno nanášať na ľudskú pokožku.Osazení.Odlitek je interiérové ​​dielo. Môže byť samostatne stojatý na mramorovom podstavci, alebo na podkladovej doske v ráme závesný.

Doručenie odliatku.

Odliatok Vám môžeme doručiť kuriérom, odporúčame však osobné odber z dôvodu krehkosti materiálu, ktorý sa môže pri zaslaní poštou poškodiť, za čo poskytovateľ nezodpovedá.