ODLIATOK TVÁRE

Keď už fotka nestačí.

Tvár definuje každého z nás. Zostáva nám v pamäti, ako obraz blízkej osoby. Obraz, ktorý sa dá zachytiť a vytvoriť presnú jeho podobu.

Odliatok zobrazí každú krivku vašej tváre, presne s perfektnými detailami. Môže dotvárať interiér, zdobiť akýkoľvek verejný či súkromný priestor. Môže byť predlohou na ďalšie spracovanie. Spomienková tabula, náhrobný reliéf, 3D spracovanie…  

Prečo odliatok.

Ako jediný zo všetkých umeleckých prejavov v pravom slova zmysle zväční vašu podobu. Vaša krása zostane zachytená v presnej trojdimenzionálnej podobe.
Socha nestarne, čo človek docení až po rokoch. A po nás ďalšie generácie.
Reliefné zobrazenie, analógovo skopírovaná tvár pomocou odlievacích materiálov s vysokou prenosovou schopnosťou. Technika odlievania je známa odjakživa. Príchodom moderných materiálov sa skrátil čas tuhnutia, čo umožnilo realizovať odliatky aj zo živých ľudí v pomerne krátkom čase.

Nejedná sa o surový odliatok. Ako autor vstupujem do procesu samotnou realizáciou odliatku, použitým materialom, retušou – odstránemím nedostatkov, vymodelovaním očí, úpravou vlasov či povrchovou úpravou (farba lak…)
Tvár má tvorené oči, original je so zavretými očami. Podľa fotografií alebo videozáznamu sa oči manuálne vymodelujú či skôr vyryjú.

Tiež vlasy sa musia vopred upraviť. Pomocou zmesi ktorá zatuhne sa vytvorí účes. Vo finále pôsobia štylizovane resp. mokrým dojmom. Po odlievaní sa zmes jednoducho z vlasov vyčeše. Rovnako to platí pri odlievaní fúzov a brady.

Cena odliatkov.

Cena za odliatok sa vždy dohodne vopred. Pred každým odlievacím procesom je nutná konzultácia. Cena sa pohybuje v rozsahu 1 000 – 3 000 € za odliatok podľa rozsahu.

Ak sa rozhodnete pre tento netradičný spôsob zobrazenia vašej podoby, kontaktujte nás a zodpovieme vám všetky vaše otázky. Alebo si môžme dohodnúť čas stretnutia u nás v ateliéri.