AKO TO FUNGUJE

Základom vzniku odliatku tela je vytvorenie odlievacej formy. Len pri tejto fáze práce je nutná prítomnosť modelu.

Čo je potrebné ak chcem mať svoj odliatok.

Pred vznikom odliatku je potrebné vyrobiť odlievaciu formu. Tá sa zhotoví priamo na tele modelu pomocou odlievacej hmoty – silikónu a sadrových obväzov. Po stuhnutí sa odlievacia hmota vcelku z tela odoberie. Materiály použité pri odlievaní sú hygienicky nezávadné, používané aj v zdravotníctve. Sú dermatologický testované a bez problémov je ich možné nanášať na ľudskú pokožku.

Kde je možné zhotoviť odlievaciu formu.

Najlepšie je to v mojom ateliéri v Bratislave – Dúbravke. Rovnako môžem prísť k vám a vytvoriť odlievaciu formu v pohodlí vášho domova.

Aká poloha je najlepšia.

Poloha tela určuje samotný vzhľad sochy. Správnym nastavením je možné zvýrazniť telesné kvality odlievanej osoby. Vzniknutá póza – natočenie tela sa presne zobrazí vo výslednom odliatku. Poloha môže byť stojaca, ležiaca, sediaca, hlavne musí byť vkusná, dôstojná a pre model pohodlná.

Ako dlho trvá odlievací proces?

Odlievanie prednej časti tela vrátane tváre a rúk trvá max. 1 hodinu. Jednoduchšie formy ako chrbát, zadok trvajú okolo 30 min.

Z akého materiálu je zhotovený odliatok?

Sochy môžu byť vyrobené z rôznych materiálov, ako umelý kameň, epoxidy. Preferujem alabastrovu sadru napustenú epoxidovou živicou. Jedna sa o veľmi ľahký, pevný, materiál s dobrými vlastnosťami. Odliatok je interiérové ​​dielo. Môže byť zavesený priamo na stene alebo stojací na podstavci, príp. uchytený k podkladovej doske v ráme.

Sú možné úpravy nedostatkov tela?

Každý odliatok prechádza množstvom úprav aby jeho finálny vzhľad pôsobil esteticky a krásne.

Aké sú možnosti povrchových úprav?

Na výslednom vzhľade odliatku sa dohodne vopred. Výsledný odliatok môže byť ponechaný vo farbe materiálu, ale aj výtvarne pojednaný. Na povrchovú úpravu odliatku ponúkam množstvo dekoratívnych možností. Je na Vás, akú farbu si zvolíte. Od klasickej bielej, cez rôzne farebné, metalické, imitačné povrchy až po pozlátený 24 karátovým zlatom.

Ako dlho trvá dodanie sochy?

Čas dodania diela je 1 mesiac od zhotovenia formy. Je možné poslať odliatok kurierom alebo vám ho doručím osobne aj s možnosťou osadenia na mieste..