ODLIATOK TVÁRE

Odliatok tváre – Life Mask.

Socha tváre vytvorená na základe predlohy živej osoby. Tvár definuje každého z nás. Zostáva nám v pamäti, ako obraz blízkeho človeka. Obraz, ktorý sa dá skopírovať a vytvoriť jeho podobu. Odliatok zobrazí každú krivku vašej tváre, presne s perfektnými detailami.

Socha nestarne, čo človek ocení až po rokoch. A ďalšie generácie. Môže dotvárať interiér, zdobiť akýkoľvek verejný či súkromný priestor. Byť súčasťou spomienkovej tabule, náhrobného reliéfu alebo predlohou na ďalšie spracovanie.

odliatok tváre, otvorené oči
odliatok tváre, otvorené oči
odliatok tváre, otvorené oči
odliatok tváre, otvorené oči
Nina-tvar-CB
ksicht-jana
matus-3-700

Čiastočne viem odliať fúzy, bradu a vlasy. Technicky sa jedná veľmi náročný prípravný proces, čo predĺži čas vzniku odlievacej formy. Vlasy sa musia vopred upraviť špeciálnou rôsolovitou zmesou. Vo finále pôsobia štylizovane resp. mokrým dojmom. Po odliatí sa zmes jednoducho z vlasov vyčeše. Rovnako to platí pri odlievaní fúzov a brady.

Na základe fotografií alebo videozáznamu zo zavretých oči frézovaním vymodelujem, resp vytvorím živý pohľad.

Ladizo
iby
Iby-IMG_1280-PRINT
Milos-Jurani

Cena odliatkov.

Nie je možné vypracovať presný cenník. Preto sa cena za odliatok vždy dohodne vopred. Pohybuje sa už od 500 € v reliefnom prevedení. Pred každým odlievacím procesom je nutná konzultácia.

Tvár, krk, ramená

Malý, reliefný odliatok

akryl, sadra: 1 500,- €
bronz: 3 500,- €

Otvorené oči

Náročný proces, pri ktorom sa na základe videozáznamu ručne vyfrézujú otvorené oči. Socha naberie živý pohľad.

500,- €

Odliatok tváre a súčasnosť.

Môže sa zdať, že odliatok tváre ako výtvarný prejav upadol do zabudnutia. Do určitej miery ho nahradila fotografia.  Napriek tomu sa naďalej teší svojmu záujmu. Nie je však hromadne mediálne prezentovaný. Jeho výnimočnosť vychádza aj z intimity vzhľadu, ktorý veľmi realisticky kopíruje všetky detaily tváre vrátane nedostatkov. Tu make-up ani photoshop nepomôže. Preto zostáva zachovaný hlboko v súkromí bez potreby verejného zobrazovania. Kvalitne zhotovený odliatok je cenným dielom len pre najbližších.

Čaro odliatku objavili mnohé celebrity aj súčasné osobnosti kultúrneho života. Uvádzam len niekoľko…

Zdroj: International Life Cast Museum

Ak sa rozhodnete pre tento netradičný spôsob zobrazenia vašej podoby, kontaktujte ma a zodpoviem vám všetky vaše otázky. Alebo si môžme dohodnúť čas stretnutia u mojom v ateliéri.